ریچی ادواردز

گم شدن ریچی ادواردز ؛ خواننده مشهور

ریچی ادواردز متولد 22 دسامبر 1967 بود که در 1 فوریه 1995 ناپدید شد ریچی در یک گروه موسیقی مشهور در ولز فعال بود اما در  بیست و هفت سالگی اش برای همیشه از صفحه روزگار محو شد، بدون آنکه کسی و یا رسانه ای علت این حادثه را بداند و یا اثری از او پیدا کند.

خانواده اش در سال 2008  قبول کردند که دنبال وی گشتن دیگر فایده ای ندارد و در نهایت با حکم اعلام فوتش توسط دادگاه در همین سال موافقت کردند.ریچی ادواردز

به نظر بسیاری از کارشناسان موسیقی،  ریچی یکی از برجسته‌ترین ترانه سرایان تاریخ بود. ترانه‌های پر معنی او بیشتر مضامین اجتماعی و سیاسی را در بر می‌گرفت.

ریچارد جیمز ادواردز این چهره اسرار بر انگیز که دانش آموخته رشته علوم سیاسی بود به سرعت استعداد موسیقیای اش را بروز داد و توانست اجراهای زنده مطلوبی داشته باشد .

ریچی ادواردز

جالب است بدانید 80% متن آهنگ هایش را از کتاب مقدس (انجیل) وام گرفته بود. آخرین آلبومی که ریچی در تهیه و تنظیم و انتخاب متن شعرها نقش داشت با عنوان همه چیز باید برود است عنوانی مبهم و کاملا اجتماعی که نشان از روحیه متفاوت این هنرمند داشت.

رویکردهای نقادانه، ریچی را در ظاهر کمی افسرده کرده بود اما با تمام وجود به ساخت و انتشار آلبوم های موسیقی اش به همراه گروه می پرداخت. آخرین کنسرت مشترک ادواردز با گروه اش در یک تور اروپایی در سال 1994 بود.

در حالیکه قرار بود به همراه دوستش رادفیلد برای ضبط یک کلیپ تبلیغاتی به آمریکا سفر کند و همه لوازم سفر حتی گذرنامه اش را هم آماده کرده بود از محل سکونت خارج شد.

ریچی ادواردزشایعات و اطلاعات پراکنده ای از رویت شدنش توسط افراد متعدد وجود دارد اما این ها هیچ کمکی برای کشف معمای فقدانش نشد. راننده تاکسی ای مدعی است او را سوار کرده و به خارج از شهر و در محدوده ای که در قدیم تر شهرت داشت که افراد نوجوان در آنجا خودکشی می کنند پیاده شده اما فروشنده ای مدعی است در تاریخی بعد تر ریچی از وی خرید کرده است. حتی فردی در هند او را دیده است از این گفت ها در آن زمان بسیار طرح شد اما هیچ یک موجب پیدا کردن این هنرمند نشد.

رسانه ها بین خودکشی کرت کوبین و ناپدید شدن ریچی ادواردز رابطه ای را متصور شده اند و حتی در نقدی بر آثارش وی را ستاره ای معتاد به الکل و درونگرا ترسیم کردند که هوادارانش را هم به بحران روحی کشانده است.

درباره ریچی یک کتاب به نام؛ جستجو برای ریچی ادواردز از واعظان دیوانه خیابان توسط راب جووانوویچ در سال 2009 منتشر شد که بیشتر مصاحبه هایی است با نزدیکان ریچی در خصوص روزهای قبل از ناپدید شدنش تا معمای گم شدنش را حل کند از 2009 تا امروز چندین کتاب درباره ریچی نگاشته اند که بعضا حتی تخریب چهره وی را در بر داشته است.

یک گروه موسیقی اسکاتلندی نیز در سال 2011 آهنگی به نام فرار هنرمند در پاس داشت ریچی منتشر کرده اند.

گرایشات فکری و رفتارهای هنری و اجتماعی ریچی شاید مطلوب ما نباشد . به قولی رویکردهای منفی در هنر موسیقی غربی و یا حتی تضادهای شخصیتی اش موجب شد وی از صحنه روزگار حذف شود.

اما نکته ای که توجه ما را جلب کرد این بود که فردی با شهرت در انگلستان به راحتی محو می شود و هیچ کس درباره چرایی و چگونگی آن هیچ حرفی برای گفتن ندارد.ریچی ادواردز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *