گرانقیمت

گرانقیمت ترین اجناس در دینا

چیزهای بی نظیر و کمیاب در جهان بسیار گران قیمت بوده و این امر کاملاً قابل درک است. علاوه بر این برخی اوقات چیزهایی ساده و بسیار کم اهمیت ، چنان ارزش پولی پیدا می کنند که وقتی قیمت آن ها را می شنویم دهان از تعجب باز می ماند.

از این اقلام ساده که ناگهان هر یک به دلیلی خاص قیمتی گزاف پیدا می کنند می توان به کتاب، مهره شطرنج، پیانو، خودکار و حتی یک ساعت اشاره کرد.

پر پرنده منقرض شده هویا

یک پر باقی مانده از پرنده هویا که منقرض شده در نیوزیلند، ۶ میلیون دلار فروخته شد.گرانقیمت

اگر چه این موضوع واقعیت دارد اما برای یک انسان معمولی باورنکردنی خواهد بود اگر به او گفته شود که یک پر ساده میلیون ها دلار قیمت دارد. پر پرندگان چنان چیز بی ارزشی است که از آن برای اشاره به چیزهای سبک و بی ارزش استفاده می شود. اما در کمال ناباوری پری وجود دارد که در واقع گران قیمت ترین پر جهان نامیده می شود. این پر گران قیمت در نیوزیلند بوده و علت گرانقیمت بودن آن نیز این است که در واقع پر یک پرنده منقرض شده به نام هویا است.

اتاق هتل رییس جمهور ویلسون در ژنو

قیمت: هر شب ۶۵٫۰۰۰ دلار

معمولاً بهترین، بزرگ ترین و مجلل ترین هتل های جهان در شهر لاس وگاس قرار دارند و هزینه اقامت در این رستوران ها با توجه به خدمات و تعداد ستاره هایی که دارند متفاوت است. در این شهر قیمت اجاره یک سوییت هتل بین ۲۰ تا ۲۰۰۰ دلار است. اما گران ترین هتل جهان در شهر ژنو واقع است و هتل رییس جمهور ویلسون نام دارد. این هتل تنها دارای ۱۰ اتاق است که هزینه اقامت در هر یک از این اتاق ها برای هر شب ۶۵٫۰۰۰ دلار خواهد بود.

هتل لوکس ویلسون تا ساحل ۵ دقیقه پیاده روی دارد. این هتل ۵ ستاره با معماری مدرن و امکانات لوکس خود اقامتی راحت و پر از آسایش را برای مهمانان فراهم می آورد. هتل پرزیدنت ویلسون ژنو Hotel President Wilson در کنار دریاچه ژنو ، در پارک آبی ژنو واقع شده و نمایی از کوهستان آلپ و دریاچه را، از اتاق ها به نمایش می گذارد.

کارکنان هتل به ۷ زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، عربی، روسی و انگلیسی صحبت می کنند. در ساعات آخر شب نیز می توانید در این هتل تاکسی یا سرویس حمل و نقل کرایه کنید.

تلفن همراه آیفون ۳ جی اس سوپریم رز ساخته شده توسط استورات هیوز

قیمت:۲٫۹۷ میلیون دلارگرانقیمت

تلفن همراه به یک وسیله بسیار عادی تبدیل شده که در دسترس همگان قرار دارد. حتی کودکان نیز از آن استفاده می کنند. تلفن های همراه معمولاً بین ۲۰ تا ۲۰۰۰ دلار قیمت دارند. اما گران قیمت ترین تلفن همراه جهان یک تلفن همراه آیفون ۳ جی اس سوپریم رُز ساخته شده توسط استوارت هیوز است که قیمت ۲٫۹۷ میلیون دلار برای آن تعیین شده است.

پیانو هینتزمن کریستال

قیمت: ۳٫۲۲ میلیون دلار

با ۱۰ شیء معمولی اما گرانقیمت جهان آشنا شوید+تصاویر

یک پیانو معمولی را حتی می توان با قیمت ۱۵ دلار نیز خریداری کرد اما پیانو هینتزمن کریستال ۳٫۲۲ میلیون دلار قیمت دارد که در پکن چین ساخته شده وحدود ۳ متر طول دارد و توسط یک فرد ثروتمند در یک حراجی خریداری شد.

ساعت هاوت جوایلری از شوپارد

قیمت: ۲۵ میلیون دلار

گرانقیمت

یک ساعت ساده به طور متوسط ۲۵ دلار قیمت دارد اما ساعت هاوت چوایلری از شوپارد با الماس های بسیار گران قیمتی تزیین شده و ظاهری بسیار خیره کننده دارد. این ساعت هیچ استفاده ای به جز گفتن زمان ندارد و برای داشتن آن باید ۲۵ میلیون دلار بپردازید.

تلویزیون پرستیژ اچ دی سوپریم رُز

قیمت: ۲٫۳ میلیون دلار

گرانقیمت

یک تلویزیون خانگی معمولی دستکم صد دلار قیمت دارد اما گران قیمت ترین تلویزیون خانگی جهان پرستیژ اچ دی سوپریم رُز نام دارد که با ۲٫۳ میلیون دلار قیمت هر کسی توان خرید آن را ندارد. بدنه این تلویزیون از پوست کروکودیل ساخته شده که با دست دوخته شده است. علاوه بر این در بخشی از قسمت های این تلویزیون از تکه های الماس استفاده شده است.

زمین توکیو

قیمت: هر متر مربع ۱٫۲۰۰ دلار

گرانقیمت

در قسمت های مختلف جهان قیمت هر متر زمین متفاوت است و قیمت هر متر زمین در کمترین حالت جند پنی خواهد بود اما سخت است باور کرد که قیمت زمین در توکیو ژاپن به طور متوسط ۱٫۲۰۰ دلار برای هر متر است. جالب تر این که شهر توکیو پرجمعیت ترین و شلوغ ترین شهر جهان بر اساس فضای آن است. خریدن یک تکه زمین در توکیو روز به روز غیرممکن تر می شود. تنها ده سال بعد این عنوان در اختیار شهر لندن بود و ۲۰ سال قبل نیز پاریس چنین شرایطی داشت اما در سال ۲۰۱۷ هر سه شهر گران قیمت جهان در ژاپن واقع هستند.

دوربین سوسی فررس داگورو

قیمت: ۷۷۵٫۰۰۰ دلار

 

دوربین وسیله ای عادی برای ثبت تصاویر است که کمترین قیمت ان ۳۰ دلار است اما گران قیمت ترین دوربین دنیا سوسی فررس داگورو نام دارد که قیمت آن ۷۷۵٫۰۰۰ دلار است.

جعبه شطرنج چارلز هالندر

قیمت: ۶۰۰٫۰۰۰ دلار

گران قیمت ترین جعبه شطرنج در جهان بیش از ۶۰۰٫۰۰۰ دلار قیمت دارد. این جعبه شطرنج گران قیمت توسط چارلز هالندر ساخته شده و ۳۲۰ قیراط الماس سیاه و سفید در ساخت قطعات آن به کار رفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *