پیشرانه پورشه

پیشرانه پورشه موتور برتر سال ۲۰۱۷ شد

پیشرانه پورشه نسل جدید موتورهای خودرو را به ارمغان آورده است. به لطف این تحول باکستر و کایمن  از برترین خودروهای سال ۲۰۱۷ هستند.

پیشرانه‌ پورشه مجهز به توربوشارژ و اینترکولر ۲ لیتر توانسته است قدرتی بیش از  ۳۰۰ اسب بخار را در گشتاور ۳۸۰ نیوتن‌مترایجاد کند و در ظرف ۴ ثانیه پورشه را به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. ماجرا اینجا جذاب تر می شود که ۱۰ ثانیه پس از شروع حرکت، خودرو را به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رساند. سرعت باکستر، بر روی ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده و مصرف سوخت مدل معروف به ۷۱۸ به طور میانگین ۹.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتراست. متذکر می شود که قیمت این ابر خودرو از ۵۷ هزار دلار شروع می شود.

آنهایی که در مناطق شمالی شهر تهران تردد دارند حتما این پورشه را در رنگ بندی های متنوع دیده اند. شاید هیچ گاه تصور نمی کردند پیشرانه پورشه ۲ لیتری این گونه غرش کند و مصرف سوخت آن نسبت به خودروهای مونتاژ داخل کشور پایین باشد. در حالی که بیش از ۳۰۰ اسب بخار قدرت را از یک پیشرانه با حجمی حدود ۲ لیتر کسب نماید.

فراموش نکنید پژو پارس ELX که از محصولات لاکچری و ویژه ایرانخودرو است با موتور ۱۸۰۰ سی سی کمتر از ۱۱۰ اسب نیرو تولید می کند. موضوعاتی همچون کیفیت که جای مقایسه بین دو خودرو و پیشرانه هایشان را از ما سلب می نماید.

هدف ما از بیان این اختلاف فناوری و حتی مونتاژکاری رنجاندن شما هموطنان گرامی نیست بلکه تاکید بر این نکته است که فناوری های صنعت خودرو را نمی توان از چین و محصولات از رده خارج دیگر کشورها بدست آورد. خودرو سازان ایرانی باید به سمت همکاری و تولید مشترک با برندهای صاحب فناوری بروند و با برنامه ریزی و هزینه های معقول خود را در جایگاه شایسته ایران برسانند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *