هاوال اچ 2

هاوال اچ دو محصول جدید بهمن موتور

در حاشیه نمایشگاه خودروی تهران گروه خودرو سازی بهمن شاسی بلند چینی را عنوان محصول آینده خود معرفی کرد. بهمن موتور هاوال اچ 2 را عرضه خواهد کرد که استاندارد های قابل قبولی دارد . این برند چینی هم در انتخاب شرکت های همکار سخت گیر هست و برای همین از بین خودروسازان ایرانی این برند که مونتاژ خودروی مزدا را داشته رغبت نشان داده است.

طراحان در انتخاب متریال‌های مورد استفاده در کابین نیز دست و دل بازی به خرج داده‌اند و به جای استفاده از پلاستیک سخت، از مواد نرم‌تری در قسمت درهای عقب و محل قرارگیری آرنج‌ها بهره برده‌اند که نشان‌دهنده این است برای طراحان ، سرنشینان  در اولویت هستند.

فضای پا در این خودرو وسیع است و هر سرنشین می‌تواند در این خودرو احساس آسایش کند. یکی از نکات دلنشین این کابین استفاده از دو رنگ اصلی داخل کابین است که باعث می‌شود کابین خودرو نسبت‌به دیگر محصولات متفاوت جلوه کند.

استفاده از H2 در جاده

باید به این نکته اشاره کنیم هاوال H2 در دو نسخه تک و دو دیفرانسیل عرضه شده است، هرچند بیشتر بررسی‌ها روی نسخه دودیفرانسیل با نظرات بسیار مثبتی همراه است.

حتی اگر انتخاب گروه بهمن، نسخه دیفرانسیل جلوی این خودرو باشد اما H2 خودرویی است که برای فضای آفرود آماده‌سازی شده، با آنکه فاصله زمین تا کف این خودرو که ۱۳۳ میلی‌متر است و عدد متوسطی برای یک خودروی کراس‌اوور سایزکوچک به‌نظر می‌رسد اما بیشترین لذت استفاده از هاوال H2 در اتوبان‌ها تجربه می‌شود یعنی جایی که به کمک دید مناسب از جلو و طرفین، اعتماد به‌نفس مناسبی را به راننده منتقل می‌کند.

همچنین این خودرو از کابین کاملا ایزوله‌ای بهره می‌برد به‌نحوی که حتی صدای خزیدن تایرها در سرعت‌های بیش‌از ۱۵۰‌کیلومتربرساعت شنیده نمی‌شود.

اما نکته‌ مهم رانندگی با این خودرو هنگام سفر هیچ‌کدام از موارد گفته‌شده نیست. فرمان برقی این خودرو هنگام گردش در شهر و پارک کردن همکاری خوبی با راننده دارد، همچنین در اتوبان‌ها هرگز پذیرای حرکت‌های سریع و ناگهانی که می‌توانند منجر به واژگون شدن خودرو شوند، نیست.

توان فنی

به‌عنوان یک پیشنهاد باید بدانید بیشترین بهره‌وری از پیشرانه این خودرو در دور موتور ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دوربردقیقه ارائه می‌شود و این نکته بسیار مثبتی است و در شرایط خاص و بحرانی به راننده کمک می‌کند. پیشرانه یک‌و‌نیم لیتری توربوشارژ این خودرو می‌تواند ۱۴۰اسب‌بخار را درنهایت دورموتور ۵۶۰۰ تامین کند.

همچنین بیشینه گشتاور اعلامی برای این خودرو ۲۰۳نیوتون‌متر در دور موتور ۲۲۰۰ تا ۴۵۰۰ اعلام شده است. سیستم فرمان H2 از نوع الکترونیکی EPS بوده و در سیستم تعلیق در جلو از سیستم مک‌فرستون مستقل با میل موج‌گیر استفاده شده است.

در محور عقب نیز مولتی‌لینک مستقل به‌کار رفته، اما درباره سیستم انتقال قدرت این خودرو می‌توان گفت H2 با بهره بردن از گیربکس شش‌سرعته تیپ‌ترونیک در حالت عادی مشکلی ندارد ولی برای این گیربکس سه حالت دیگر نیز در نظر گرفته شده است تا در شرایط خاص نیز مشکلی از بابت تامین توان مورد نیاز نداشته باشد. همچنین مانند خودروهای اسپرت برای آن خروجی‌های دوگانه اگزوز در نظر گرفته شده است.

تجهیزات ایمنی

هاوال برای اینکه ایمنی و امنیت این خودرو حفظ شود، در آن از تجهیزاتی مانند ایربگ‌های جلو و جانبی برای سرنشینان جلو و دو ایربگ پرده‌ای برای تمام سرنشینان در نظر گرفته شده است.

هنگام ترمزگیری در شرایط خاص سیستم‌های ABS، EBD، ESP و BA فعال می‌شوند و به‌جهت الکترونیکی کردن ترمز‌دستی از سیستم EPB استفاده شده است.

همچنین در ترافیک‌ و سربالایی‌ها می‌توان از سیستم اتوهولد استفاده کرد که پس از وارد کردن فشار بر پدال گاز، باعث حرکت خودرو می‌شود. همچنین هنگام عبور از سراشیبی‌ها به کمک سیستم افزاینده نیروی ترمز، شاهد حرکت نرم و مطمئنی از این خودرو خواهیم بود. در باره سیستم‌های امنیتی این خودرو باید گفت H2 از سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای بهره می‌برد، به‌علاوه هنگامی که کلید اصلی خودرو به سرعت از خودرو دور شود، خودرو به‌طور خودکار خاموش خواهد شد.

هنگام تصادف وقتی سر راننده و سرنشین به سمت عقب خم شود، پشت‌سری‌ها برای حمایت از گردن به‌جلو می‌آیند. برای آنکه وضعیت باد تایرها را در هر لحظه بدانید، از سیستم TPMS به‌صورت فعال استفاده شده است.

هنگام بالارفتن برقی شیشه‌ها اگر مانعی در سر راه شیشه باشد، شیشه‌ها حرکت خود را متوقف و به سمت پایین حرکت می‌کنند. از همه مهم‌تر اینکه این خودرو تشخیص می‌دهد پس از واژگونی و ثابت شدن خودرو، درهای خودرو از حالت قفل خارج می‌شود تا سرنشینان بتوانند از کابین خارج شوند اما حین واژگون شدن درها همچنان قفل خواهند ماند.

تجهیزات رفاهی

هاوال سیستم تنظیم دوگانه تهویه هوا را برای آسایش مسافران فراهم شده است. صندلی راننده به‌صورت برقی در شش جهت به همراه گودی کمر تنظیم می‌شوند.

هنگام ترک خودرو چراغ‌های آن برای همراهی سرنشینان مدتی روشن می‌مانند. اما درباره سیستم مولتی‌مدیا H2 باید گفت کاربران می‌توانند به کمک صفحه نمایش هشت‌اینچ لمسی یا کنترل‌های موجود رو فرمان آن را کنترل کنند.

این سیستم مجهز به قابلیت‌های متعددی ازجمله دوربین کمکی پارک روی آینه‌های جانبی برای دیدن نواحی کور و نمایش فضای عقب برای راننده همراه با خطوط راهنماست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *