نینا ریچی

نینا ریچی چگونه متولد شد

نینا ریچی یکی از خانه های مد مطرح جهان محسوب می شود که توسط ماریا “نینا” ریچی و پسرش رابرت در سال 1932 در پاریس تاسیس شده است. بر خلاف دیگر برندها ، نینا ریچی شهرت خود را به واسطه ارائه محصولاتی با ظاهری شیک، مناسب بانوان زیبا و ثروتمند و زنانگی اغوا کننده کسب کرده است.

نینا ریچیماریا نینا ریچی زاده تورین ایتالیا است که در 12 سالگی به همراه خانواده به پاریس فرانسه مهاجرت می کند یکس ال بعد یعنی 13 سالگی در یک مزون به کارآموزی پرداخت در 21 سالگی با یک جواهرساز دنیای مد آشنا و از وی صاحب یک پسر شد ماریا بیش از 20 سال در مزون رافین فعالیت نمود.

نینا ریچی تا حد زیادی به درک و غریزه زنانه خود متکی بوده است. وی به طور مستقیم از مانکن ها و مدل ها برای انجام طراحی های خود استفاده کرده و با استفاده از پارچه های واقعی هر گونه تغییر در هر بخش را انجام می داد تا در نهایت طرحی عالی را ارائه کند. نینا ریچی توجه ویژه ای به جزئیات داشت و محصولاتش خیلی زود مورد توجه افراد مشهور قرار گرفت.

در سال 1932 یعنی زمانی که نینا ریچی 49 ساله بود، شروع کسب و کار شخصی می توانست برای وی مخاطره آمیز باشد، اما این برند طی دهه نخست فعالیت های خود شاهد رشدی سریع بود.

در حقیقت، نینا به دنبال تولید لباس هایی زیبا و قابل پوشیدن برای بانوان بود. به همین خاطر موفق شد در سال 1939، چندین طبقه در چند ساختمان مختلف را جهت عرضه لباس هایش در اختیار بگیرد.

حضور در حوزه عطر یکی از عوامل موثر در افزایش چشمگیر شهرت نینا ریچی بوده است. همکاری رابرت ریچی با “مارک لالیک”، فرزند “رنه لالیک” تاجر مشهور شیشه، و شرکتی که در زمینه تولید بطری های عطر فعال بود به معرفی عطرهای “Coeur de Joie” و Eau de Coeur” به ترتیب در سال های 1946 و 1947 منجر شد.

نینا ریچیاما عرضه “L’Air du Temps” موجب شهرت بیش از پیش ریچی شد. این عطر نماد زنانگی، جوانی جاودانه، آرامش، خلوص، آزادی و عشق بود.

در اوخر دهه 1950 ریچی از فعالیت حرفه ای خود کناره گیری کرد و کسب و کار را برای پسر خود رابرت که تاجری موفق بود، سپرد. رابرت ریچی شعبه ها و مجوزهای بسیاری را برای خانه مد نینا ریچی تاسیس کرد.

رابرت ریچی در انتخاب طراحان برای خانه مد نینا ریچی نیز بسیار موفق عمل می کرد. ژول فرانسوا کراهای ، طراح بلژیکی، در سال 1959 به عنوان طراح ارشد این برند مشغول به کار شد. نیویورک تایمز آن را مجموعه ای زنانه در نهایت زیبایی رنگ ها و پارچه ها، شیک و ظریف توصیف کرد.

در سال 1963، “جرارد پیپارت” جایگزین کاراهای شده و به مدت 30 سال در این سمت باقی ماند. طراحانی مانند میریان شافر نیز در خانه مد نینا ریچی مشغول به کار بودند اما این برند  در اواخر دهه 1990 با نوسان و بحران مواجه شد.

در سال 1998، خانه مد و بخش عطر نینا توسط شرکت اسپانیایی Puig خریداری شد. ناتالی جرویس ، طراح کانادایی که سابقه فعالیت در گوچه و والنتینو را داشت در همین سال به نینا ریچی پیوست تا بار دیگر شهرت گذشته را به این نشان تجاری باز گرداند.

طرح های مجلل و مد روز جرویس در کنار کمپین تبلیغاتی جدید بار دیگر نینا ریچی را در کانون توجه قرار داد. اگرچه عمر فعالیت جرویس کوتاه و تا سال 2001 ادامه داشت.

لارس نیلسون ، طراح سوئدی، قادر بود تا بر آن چه وی پی ریزی کرده ، موفقیت های نینا ریچی  را ادامه دهد. طی مدت حضور نیلسون فروش بخش مد نینا ریچی دو برابر شد. خط تولید جدید عطر Nina نیز حضور جهانی این برند را پررنگ تر کرد.

امروزه ، نینا ریچی همچنان در زمینه عطر به همراه محصولات زیبایی و مراقبت از پوست یکی از نام های شناخته شده جهان محسوب می شود. عطر کلاسیک L’Air du Temps همچنان از محصولات محبوب نینا ریچی محسوب شده و از عطرهای جدید این برند می توان به “Ricci Ricci” ، “Love in Paris” و “Premier Jour” اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *