میکروسافت

میکروسافت بازسازی می شود

میکروسافت در نظر دارد مقر ۲۰۰ هکتاری خود در ردموند، واشنگتن را به‌طور کامل بازسازی کند. غول دنیای فناوری از پاییز سال آینده، پروژه‌ای چندساله برای احداث ۱۸ ساختمان جدید در کنار فضاهای عمومی جدید، سیستم حمل‌ونقل و زمین ورزش کلید خواهد زد.

میکروسافت در حال حاضر ۱۲۵ ساختمان در مقر خود دارد؛ اما پس از اتمام این پروژه، تعداد ساختمان‌های ماکروسافت به ۱۳۱ عدد خواهد رسید.

مقر به‌روزشده‌ی ردموندی‌ها علاوه‌بر آنکه از ۴۷ هزار کارمند مایکروسافت که در حال حاضر در مقر این شرکت در ردموند مشغول به‌کار هستند، میزبانی می‌کند، ظرفیت پذیرش ۸ هزار نفر دیگر نیز دارد.

میکروسافت برای بازسازی مقر خود، میلیارد‌‌ها دلار سرمایه‌گذاری می‌کند و ۱۲ ساختمان قدیمی را برای احداث ۱۸ جایگزین بزرگ‌تر برای آن‌ها، تخریب خواهد کرد.

پیش‌بینی می‌شود که تکمیل این پروژه‌، نیازمند ۵ تا ۸ سال زمان است و شامل میدانی به مساحت ۸ هزار متر مربع نیز خواهد بود که ظرفیت میزبانی از ۲ هزار نفر دارد.

میکروسافت پس از مدت کوتاهی از آغازبه کار مقر اپل پارک کوپرتینونشین‌ها، از برنامه ی خود برای بازسازی مقرش پرده برداری کرد .

برنامه‌ی ردموند مانند مقر فضایی اپل، بلند پروازانه نیست؛ اما این شرکت اخیرا از ساختمان‌های درختی متعددی رونمایی کرده است که می‌توانند از کارکنان این شرکت در ارتفاع ۳.۶ متری از سطح زمین میزبانی کند .

میکروسافت در حالی از برنامه ی خود برای بازسازی مقر ردموند پرده برداری کرد که آمازون ، شرکت رقیب مستقر در سیاتل آن نیز قصد دارد مقر دوم خود را در محل دیگری احداث کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *