منطقه 51

منطقه 51 پایگاه فوق سری آمریکا

منطقه 51  نام مرکزی سری در نزدیکی گروم لیک ، بیابان دور افتاده ای در ایالت نوادا آمریکا است

هدف این پایگاه نظامی آزمایش سیستم‌های نوین پروازی و جنگ‌افزارهای فوق سری است. حتی کارکنان پایگاه زندگی‌های بدور از عموم دارند و با دنیای خارج تقریباً هیچ تماسی ندارند.

معمولا تلفن و ادوات موقعیت یابی در نزدیکی این پایگاه نظامی کار نمی کنند و نزدیک شدن به این مکان با محدودیت هایی مانند جاده آب پمپ بنزین و اطلاعات جغرافیایی لازم است و ممکن است افراد در بیایان های سوزان نوادا گم شوند.

منطقه 51این مرکز سری توسط تورهای شبکه ای، یک در ورودی بسیار بزرگ و علائم هشدار دهنده و تعداد بسیاری رادار و دوربین و حسگرهای الکترونیکی محافظت می شود.

منطقه ای مسطح در وسط صحرای نوادا  را انتخاب کردند که در دوران جنگ جهانی دوم به عنوان محلی برای آموزش تیراندازی هوایی خلبانان نیروی هوایی ایالات متحده مورد استفاده قرار می گرفت.

این پایگاه نظامی دور افتاده که در روی نقشه نیز با عنوان “منطقه ۵۱” مشخص شده است کلی جانسون، یکی از اولین مهندسان مسئول ساخت این پایگاه برای ترغیب کارگران به کار در پایگاه سری “منطقه ۵۱” به آن نام “مزرعه بهشت” (Paradise Ranch) داده بود.

بسیاری معتقدند اشیائی که مردم در آسمان مشاهده و تصور می کنند بشقاب پرنده هستند، در واقع هواپیماهای جاسوسی هستند که از این پایگاه محرمانه نیروی هوایی آمریکا به پرواز در می‌آیند.

سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) در سال 2013 میلادی برای نخستین بار به طور رسمی به وجود چنین مکانی اذعان کرد.

درسال ۲۰۱۳ سیا گزارشی رسمی در مورد تاریخچه یو-۲ هواپیمای شناسایی آمریکایی دوران جنگ سرد را منتشر کرد که طی آن وجود منطقه ۵۱ به طور رسمی تایید شده بود.u2

این گزارش نشان می‌داد که در دهه ۵۰ و ۶۰، دلیل خیلی از گزارش‌هایی که در مورد «بشقاب‌پرنده‌ها» از سوی مردم منتشر شده بود به پرواز هواپیمای جاسوسی «یو-۲» و هواپیمایی دیگر مربوط می‌شد.

گفتنی است علاوه بر لاکهید یو-۲ هواپیماهای دیگر از جمله اس آر-۷۱، و اف-۱۱۷ هم در این منطقه آزمایش‌هایی داشته‌اند.

مناطق اطراف این پایگاه به ویژه شهرستان کوچک «ریچل» در «بزرگراه فرازمینی» از محبوب ترین نقاط گردشگری آمریکا محسوب می شوند؛ اما کسی تاکنون نتوانسته است این پایگاه را از نزدیک ببیند.

منطقه 51تصاویر ماهواره ای ساختمان های این پایگاه را نشان می دهد؛ اما در نقشه های دولتی آمریکا هیچ نشانه ای از منطقه 51 وجود ندارد.این قطعه بیابانی دورافتاده در اطراف “دریاچه گروم” به دلیل مجاورت آن به یک مرکز آزمایش اتمی انتخاب شده بود.

فعالیت های فوق سری ارتش آمریکا در این منطقه باعث رواج شایعات فراوانی درباره آن شده است. برخی معتقدند بقایای یک سفینه موجودات فضایی که ادعا شده در ۱۹۴۷ در رازول نیومکزیکو سقوط کرد، نیز در این پایگاه نگهداری می شود.

در سال ۱۹۹۴، عدّه‌ای با استناد به اندازه گیری‌های علمی از مواد غیر مجاز و شیمیایی در مجاورت منطقه ۵۱، از دولت ادعای خسارت مالی کرده و به دیوان عالی شکایت بردند

برخی این مکان را قرارگاه تماس دولت آمریکا با موجودات فضایی می دانند و معتقدند؛ مرکز آزمایش تکنولوژیهای غیر بشری، آزمایشها کنترل آب و هوا، سفر در زمان، تلپورتاسیون، و محل آزمایشها پروژهٔ آورورا می‌باشند.

امروزه نیز از پایگاه منطقه 51 استفاده گسترده ای می شود و بر اساس نقشه های هوایی هر ساله سازه های جدیدی در این مرکز ساخته شده و وسعت آن افزایش پیدا می کند.

هنوز هم در ساعات اولیه صبح می توان نورهای مرموزی که در آسمان این منطقه بالا و پایین می روند را مشاهده کرد. در واقع این نورها مربوط به هواپیماهایی است که به طور بی وقفه کارگران را از فرودگاه مک کاران (McCarran Airport) لاس وگاس به این پایگاه انتقال می دهند.area51

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *