شهرزاد

شهرزاد لبنان کیست

شهرزاد لبنان سیرین عبد النور متولد ۲ اسفند ۱۳۵۵ در بیروت، مانکن، بازیگر و خواننده لبنانی است. اولین آلبوم‌اش، شبی از شب‌ها (ليلة من الليالي) را در سال ۲۰۰۴ روانه بازار کرد.سیرین

در سال ۲۰۰۶ دومین آلبوم را با نام در چشمانم (عليك عيوني) را منتشر کرد که آهنگ مشهورش اگه اون تو چشمام نگاه کنه ( لو بص ف عيني) در همین آلبوم بود و بسیار مورد توجه قرار گرفت.

سیرین عبد النور فعالیتش در زمینه مدلینگ را از سال ۱۹۹۲ آغاز کرد. او سابقه همکاری با طراحان مشهوری همچون، فلیچینا روسی، زهیر مراد، عبد محفوظ، رنتو بلسترا، میریل داغر و تری موگلر را دارد. در سال ۲۰۰۲ موفق شد جایزه «بهترین مدل جهان» را از آن عبد النورخود کند و در سال ۲۰۰۳ میلادی از مانکن‌های برتر در جهان شد.

در سال ۲۰۰۷ با فرید رحمه ازدواج کرد و در سال ۲۰۱۱ اولین فرزندش تالیا را به دنیا آورد

سیرین، بازیگری را پیش از خوانندگی و با بازی در سریال‌های عربی در دهه ۱۹۹۰ آغاز کرده بود. از سال ۱۹۹۸ به عنوان بازیگر با تلویزیون‌های عربی به همکاری پرداخت و در سریال‌هایی چون؛ داستان عشق، روبی و شهرزاد ایفای نقش کرد.

مجموعه تلویزیونی «الادهم» نخستین نقش آفرینی سیرین عبدالنور در تلویزیون به شمار می‌رود. وی پیش از این با نقش آفرینی در کنار محمد هنیدی در فیلم سینمایی «رمضان ابوالعلمین» موفقیت چشمگیری کسب نموده بود.سیرین عبد النور

تازه‌ترین مجموعه آهنگ سیرین عبدالنور با عنوان «شب‌ها» نیز با کامیابی رو به رو بوده که چندین بار آلبومش را منتشر نمود و هر بار ۵۰ هزار نسخه از آن در مصر به فروش رسیده‌است.

One thought on “شهرزاد لبنان کیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *