بیت‌کوین

شما هم بیت‌کوین بسازید

سامسونگ تراشه های رایانه ای ویژه تولید واحدهای پول مجازی بیت‌کوین به بازار عرضه خواهد کرد.

در آخرین گزارش مالی شرکت سامسونگ آمده است که افزایش میزان فروش این تراشه ها می تواند درآمد این شرکت را افزایش دهد.

فرایند تولید واحدهای پول مجازی از جمله بیت کوین توسط خود کاربران صورت می گیرد. آنها با استفاده از رایانه های خود دست به تولید واحدهای پول مجازی مانند بیت کوین می زنند. به این فرایند استخراج (Mining) و به کاربر معدنچی یا (Miner) گفته می شود.

افزایش بهای بیت کوین و دیگر واحدهای پول مجازی در یک سال گذشته توجه‌ها را به روند تولید آنها جلب کرده است. بیت کوین هم اکنون به قیمت نزدیک به ۱۰ هزار دلار معامله می شود. این قیمت ۱۰ برابر بهای آن در همین مقطع زمانی در سال گذشته میلادی است.

سامسونگ در حالی از طرح خود برای عرضه واحدهای پول مجازی خبر می دهد که تحقیق، طراحی و تولید تراشه های رایانه ای جدید به منابع مالی زیادی نیاز دارد.

هر چند بازار تولید واحدهای پول مجازی رو به گسترش است اما کارشناسان بر این باورند که این بازار فعلا منبع درآمد مهمی برای سامسونگ نخواهد بود.

این شرکت کره ای در فناوری ریزتراشه ها جایگاه مطلوبی دارد و حتی برای گوشی های آی فون هم تراشه تولید می کند و به علت این برتری تکنولوژی سامسونگ سالانه گوشی های متنوعی را به بازار تلفن همراه عرضه کرده است اما این بار قصد دارد بازار خود را در حوزه مالی و تراکنش های زنجیره ای توسعه دهد و برتری خود را در بازار فناوری تثبیت نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *