سرطان

سرطان خطری که خودروسواران را در تابستان تهدید می کند

سرطان از جمله بیماری های شایع چند دهه اخیر است. اما ضروری است نسبت به راه های پیشگیری از این بیماری مرگ آور اقدام لازم را به عمل آوریم

در خبر ها آمده بود خطر ابتلا به سرطان در خودرو سواران هنگام استفاده از کولر ماشین به شدت افزوده می شود.

بر اساس تحقیقات علمی، داشبورد، صندلی و سیستم تهویه هوای خودرو از خود گاز بنزن ساطع می کنند؛ که یک گاز بسیار سمی و سرطان زا است. حتما بارها بویی شبیه پلاستیک گرم شده را در خودرویتان احساس کرده اید این همان بوی گاز سرطان زای بنزن است. علاوه بر سرطان زایی، گاز بنزن به استخوان ها آسیب رسانده و موجب مسمومیت استخوانی و ابتلا به انومیا (نوعی سرطان خون مربوط به گلبول های قرمز) و کاهش سطح گلبول های سفید بدن می باشد و در مواردی همزمان با افزایش ریسک ابتلا به سرطان و سقط جنین در خانم ها می گردد.

به سلامتی خود و اطرافیانمان بیشتر توجه کنیم. ضروری است به محض سوار شدن به خودرویی که زیر تابش مستقیم خورشید بوده و گرمای زیادی دارد و یا جهت روشن نمودن سیستم تهویه مطبوع خودرو، ابتدا مدتی تا سرد شدن کولر و رفع بوی نامطبوع وسیله نقلیه پنجره های خودرو باز باشند.

 

متاسفانه در صنعت خودروی ایران نیز جهت تولید لنت و اقلام داخلی خودرو و برخی تجهیزات جانبی از محصولاتی سرطان زا استفاده می شود و خطر ابتلا به بیماری سرطان را در جامعه افزایش داده است. متاسفانه استاندارد های صنعتی با الزامات بهداشتی و زیست محیطی همراه نیست و شاهد بروز فجایع انسانی در تولیدات بی کیفیت و تاریخ گذشته در صنعت خودرو هستیم.

مردم همچنان باید برای خرید خودروی چند دهه قبل خودروسازان متوسط شرقی و بعضا غربی، ضمن صرف هزینه هایی نا معقول، مدت های مدیدی در انتظار خرید خودروهای مرگ آوری باشند که با قطعات و لوازم بی کیفیت چینی مونتاژ شده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *