جسم خود را فراموش نکنید

جسم خود را فراموش نکنید

جسم افراد از مهمترین دارایی های انسان است که متاسفانه در چند دهه اخیر به علت تغییر سبک زندگی ما تضعیف شده است. امروز غالب شهرنشینان و حتی فعالین حوزه کشاورزی و روستا نشینان هم دچار بیماری های متعدد قلبی، عروق و کبدی از یکسو و اختلالات جسمی مانند چاقی و… شده اند.
ابتلا زود رس بیماری هایی مانند آرتروز، دیابت، هپاتیت که متعلق به سنین بالا که در نتیجه کاهش مقاوت بدن در برابر شرایط و عوارض محیطی است دامنگیر تعداد بی شماری از ساکنین این کره خاکی شده است. تعداد سرطان و مرگ های ناشی از سکته قلبی و مغزی زنگ خطر بحران سلامت را به صدا درآورده است.

در حالیکه با رعایت رژیم غذایی و کمی وقت صرف کردن برای سلامتی می توان از بیماری و مرگ نجات خواهد یافت.
چند نکته را با هم مرور می کنیم تا بکار بستن آنها بهتر زندگی کنیم و سلامتی جسم و جان خود را حفظ نماییم.

۱- تغذیه سالم و در زمان مشخص، ۲- استراحت کافی و منظم، ۳- رعایت بهداشت فردی و ۴- انجام حرکات نرمشی و کششی به صورت مستمر در طول هفته حداقل سه نوبت به مدت ده دقیقه
۵- همواره دقت کنید به یک حالت بیش از نیم ساعت نباشید ۶- نوشیدنی های طبیعی را مصرف نمایید و روزانه هشت لیوان آب بنوشید و در پایان از خوراکی هایی که با طبع شما سازگار است استفاده کنید.

باید توجه داشت در دوره ای زندگی می کنیم که زمان کیفیت خود را از دست داده است. اغلب مردم به علت نداشتن برنامه ریزی مناسب همواره با کمبود وقت مواجه هستند. به همین علت وقت کمتری را صرف سلامتی خود می کنند. از سویی دغدغه های معیشتی جایگزین بعد مادی و معنوی انسان گردیده که در نهایت فرد نادیده انگاشته شده است.

همیشه سالم و سلامت باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *