ثروتمندترین کودکان

ثروتمندترین کودکان جهان را بشناسید

فهرست ثروتمندترین کودکان در جهان توجه رسانه ها را به خود جلب نمود در حالیکه با یک بررسی کوتاه می توان دریافت که والدین این کودکان موجب تصاحب املاک و مبالغ میلیاردی برای فرزندان شده است. چه از لحاظ ارثیه و چه از نظر آموزش راه و روش کسب ثروت، ما فهرست ثروتمندترین کودکان جهان را با گزیده ای از وضعیت اجتماعی و مالی والدین ایشان برایتان منتشر می نماییم.

فهرست از دهمین رتبه به دوقولوهای افسانه ای اول جدول می رسد.

جیدن کریستوفر سیر اسمیت

(Jaden Christopher Syre Smith)

یک بازیگر و رپر آمریکایی است. او فرزند ویل اسمیت و جادا پینکت اسمیت است. وی اولین بار در سال ۲۰۰۶ همراه با پدر خود در فیلم «در جستجوی خوشبختی» بازی کرد.ثروتمندترین کودکان

اسمیت در ملیبو در نزدیکی لس‌آنجلس، کالیفرنیا به دنیا آمد. او برادرخوانده تری اسمیت است. او همراه با خواهر کوچک اش ویلو اسمیت به تحصیل در خانه مشغول است. جیدن یک سیاه‌پوست آمریکایی است که تباری کارائیبی و یهودی پرتغالی نیز دارد.

جیدن همچنین از هفت سالگی در پروژه‌های مختلفی به هنرنمایی پرداخته و درآمد کسب کرده است که برای کودکی در آن سن بسیار خوب است.

ثروت شخصی او در حال حاضر حدود ۹ میلیون دلار تخمین زده می‌شود اما خانواده اسمیت در حال حاضر ۵۵۴ میلیون دلار دارایی دارند که در نهایت به جیدن و خواهرش خواهد رسید.

دانیلین هوپ مارشال برکهد

(Dannielynn Hope Marshall Birkhead)

او دختر آنا نیکول اسمیت، بازیگر و مدل آمریکایی است که در سال ۲۰۰۷ جان خود را از دست داد. دانیلین نیز در راه مادر قدم گذاشت و از همان کودکی به عنوان مدل لباس‌های کودکان مشغول به کار شد. ثروت شخصی او حدود ده میلیون دلار است.ثروتمندترین کودکان

آنا نیکول اسمیت نماد سکس و زیبایی در ایالات متحده آمریکا با هوارد مارشال که یک میلیاردر نود ساله و صاحب یکی از عظیم‌ترین کارتلهای نفتی جهان بود، ازدواج کرد در حالی که اختلاف سن آن دو به ۶۷ سال می‌رسید، باعث به وجود آمدن این شائبه در افکار عمومی آمریکایی‌ها می‌شد که وی در اوج زیبایی و جوانی تنها به خاطر پول و ثروت حاضر به تن دادن با ازدواج با پیرمردی نود ساله شده است.

مرگ هوارد مارشال نود ساله تنها کمتر از یک سال و رسیدن میلیاردها دلار از ارثیه و ثروت وی به آنا نیکول اسمیت، شکایت فرزندان میلیاردر پیر و خانواده‌هایشان به دادگاه‌های آمریکا از وی را در پی داشت که نهایتاً دادگاه عالی ایالات متحده آمریکا به نفع آنا نیکول اسمیت به عنوان همسر قانونی وی رای داد و به موضوع تمام نشدنی رسانه‌های آمریکا تبدیل شد که آنا را به شهرت جهانی رساند.

سوری کروز

(Suri Cruise)

دختر بازیگر معروف تام کروز و کیتی هلمز است. البته به دلیل طلاق والدین، سوری مدت زمان زیادی است که با مادر خود زندگی می‌کند.ثروتمندترین کودکان

سال ۲۰۰۶ (میلادی) آنها در ایتالیا با یکدیگر ازدواج کردند. هزینه مراسم ازدواج آنها ۲٫۵ میلیون دلار تخمین زده شده بود که بر این اساس دومین مراسم ازدواج پرخرج جهان بوده‌است. در ۸ آوریل ۲۰۰۸ اولین دختر این زوج به دنیا آمد که نام او را سوری نهادند.

این نام در دو زبان زنده دنیا دو معنی متفاوت دارد، در زبان عبری به معنای شاهزاده و در زبان پارسی به معنای رز قرمز است که از آن شادی و سرور می یابند.

شهرت و محبوبیت تام کروز باعث شده تا همواره در فهرست بازیگران برگزیده در مجلات گوناگون بدرخشد. وی در سال ۱۹۹۷ از سوی مجله امپایر به عنوان یکی از پنج بازیگر برتر تاریخ سینما برگزیده شد.

دو سال قبل همین مجله وی را در فهرست یکصد بازیگر جذاب برتر سینما جای داده بود. در سالهای ۱۹۹۰، ۱۹۹۱ و ۱۹۹۷ در فهرست پنجاه انسان زیبای هفته نامه مردم قرار گرفت.

در سال ۲۰۰۶ از سوی مجله فوربس برترین چهره سرشناس سال شناخته شد. در همان سال از سوی مجله پرمیر چهاردهمین چهره سرشناس قدرتمند جهان لقب گرفت

ثروت شخصی پدر سوری (تام کروز) حدود ۵۰۰ میلیون دلار و ثروت کیتی هلمز (مادرش) حدود ۲۶ میلیون دلار است. همچنین خود سوری در زمینه‌های زیادی مثل مدلینگ و بازیگری نیز مشغول به کار بوده و به تازگی شروع به طراحی لباس کرده است. او در حال حاضر یکی از ثروتمندترین کودکان دنیا محسوب می‌شود.

والنتینا پانوما پینو

والنتینا در خانواده‌ای ثروتمند زاده شده. پدر او فرانسوا‌ هانری پینو ، ۲۴ میلیارد دلار و مادر او که سلما‌ هایک معروف است ثروتی ۸۸ میلیون دلاری دارد. با اینکه والنتینا تاکنون مشغول به کاری نبوده است اما ثروت زیادی از خانواده به او رسیده و خانه‌ای به ارزش ۱۲ میلیون دلار دارد که ثروت زیادی برای یک دختر با این سن محسوب می‌شود. او در حال حاضر حدود ۲۵ میلیون دلار دارایی دارد و ارث زیادی از خانواده به او خواهد رسید.

فرانسوا‌ هانری پینو کارآفرین و مدیر ارشد و رئیس هیئت مدیره شرکت کرینگ می باشد که از پدر به ارث برده است. از شرکت‌های تابعه گروه کرینگ می‌توان به: پوما، گوچی، ردکتس، ایو سن لوران، استلا مک‌کارتنی، بوتگا ونتا، اولیسه ناردین، الکساندر مک‌کوئین و سرجیو روسی اشاره نمود.ثروتمندترین کودکان

سلما هایک پینو  متخصص یوگاست ، پدر لبنانی‌تبارش سامی هایک، مدیر یک شرکت نفتی است. او یک بار شهردار کواتزاکوالکوس شده است. تبار خانواده پدری او به شهر بعبدات، لبنان لبنان می‌رسد. هایک در سال ۲۰۱۵ برای نمایش فیلم پیامبر به این شهر سفر کرد.

مادر سلما مکزیکی اسپانیایی‌تبار است که اجدادش از اسپانیا به مکزیک مهاجرت کردند. نام کوچک این مادر مشهور ، سلما، عربی است و به معنای”صلح” یا “آرامش” است.

فرزندان گیتس

بیل و ملیندا گیتس دارای دو دختر به نامهای فیبی و جنیفر و پسری به نام روری هستند. با اینکه ثروت شخصی بیل ۸۵ میلیارد و ثروت ملیندا ۵۱ میلیارد دلار است، اما آنها تصمیم گرفته‌اند تا اکثر دارایی‌های خود را برای کارهای خیریه صرف کنند.

با اینحال این دو نفر حسابهایی ۵۰ میلیون دلاری برای فرزندان خود باز کرده‌اند که به آنها اجازه می‌دهد تا از ۲۱ سالگی از این پول استفاده کنند. با توجه به اینکه دارایی والدین این کودکان هر ساله افزایش پیدا می‌کند، انتظار می‌رود که آنها پس از مرگ بیل به ثروت زیادی دست پیدا کنند.

ثروتمندترین کودکانبیل گیتس کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌دار، نیکوکار و مدیر ارشد آمریکایی است، که در سال ۱۹۷۵ با مشارکت پل آلن شرکت مایکروسافت را تأسیس نمود. وی تا مارس ۲۰۱۷ با دارایی خالص ۸۶ میلیارد دلار، به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته می‌شود.

بیل گیتس از ابتدای تأسیس مایکروسافت، تا سال ۲۰۰۰ برای مدت ۲۵ سال، به‌عنوان مدیرعامل مایکروسافت فعالیت کرد، همچنین تا سال ۲۰۱۴ در مجموع ۳۹ سال، ریاست هیئت مدیره مایکروسافت را برعهده داشت. وی کماکان با در اختیار داشتن ۴٪ درصد از سهام این شرکت، مالک اکثریت سهام مایکروسافت می‌باشد.

خانه بیل گیتس یکی از مدرن‌ترین و گران‌ترین خانه‌های جهان می‌باشد و منظره‌ای رو به دریاچه واشینگتن در مدینا دارد. بر طبق گزارش مالی مجموعه خانه و زمینش معادل ۱۲۵ میلیون دلار ارزش دارد و مالیات آن در حدود ۱ میلیون دلار در سال می‌باشد. همچنین در بین دارایی‌های بیل گیتس، مجموعه‌ای از نوشته‌ها و نقاشی های لئوناردو داوینچی موجود می‌باشد که او در سال ۲۰۰۴ به مبلغ ۳۰٫۸ میلیون دلار در یک حراجی خریداری کرده‌است.

فرزندان استیو جابز

این کودکان که با نام بچه‌های امپراطوری اپل نیز شناخته می‌شوند فرزندان استیو جابز هستند. استیو در زمان مرگ ثروتی ۲۵ میلیون دلاری داشت که به همسر او لورن پاول منتقل شدند. همچنین جابز پیش از مرگ سه حساب پس انداز با مبلغی نامشخص برای فرزندان خود باز کرده بود.

ثروت هر کدام از این کودکان در لیست فوربز مشخص نیست اما در این مجله دارایی کل سه فرزند استیو جابز ۲۰ میلیون دلار تخمین زده شده. همچنین ثروت مادر آنها نیز پس از مرگ متعلق به این کودکان خواهد بود.ثروتمندترین کودکان

استیو جابز کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل و یکی از چهره‌های پیشرو در صنعت رایانه بود.

تفکرات و نگرشش به زندگی جابز به علت بیماری متمایز بود مثلا می گفت همین که فکر می‌کنم به زودی می‌میرم، مهم‌ترین ابزاری است که کمکم می‌کند بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنم یا در مصاحبه ای گفته بود مدل من در تجارت بیتلز است. آن‌ها گروهی بودند که مانع انرژی منفی یکدیگر می‌شدند و یکدیگر را به تعادل می‌رساندند. عملکرد جمعی آنها بالاتر از جمع تک تک افراد گروه بود. کارهای بزرگ در کسب و کار، نه به واسطه توانمندی‌های فردی، بلکه با عملکرد تیمی به سرانجام می‌رسد.

یکی از مهمترین الگوهای مدیریتی اش را اینگونه توضیح می دهد؛ جمله قدیمی از وین گرتزکی است که من آن را دوست دارم. «موقع هاکی، من ترجیح می‌دهم ببینم توپ (هاکی) کجا خواهد رفت و بر این اساس حرکاتم را تنظیم می‌کنم، به‌جای اینکه کورکورانه دنبال توپ حرکت‌کنم.» و ما همیشه سعی می‌کنیم تا این را در اپل اجرا کنیم.

جرج الکساندر لوئی

George Alexander Louis

شاهزاده جرج کمبریج بزرگترین فرزند و تنها پسر پرنس ویلیامز، دوک و کاترین، دوشس کمبریج است. این فرزند در ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۳ با وزن ۳/۸۰ کیلوگرم در همان بیمارستانی که پدرش به دنیا آمده بود متولد شد.ثروتمندترین کودکان

او در صف جانشینی به جای الیزابت دوم، جده پدری اش، بر تاج و تخت ۱۶ کشور در قلمروهای همسود نفر سوم است.

او اولین نوهٔ چارلز، شاهزاده ولز و دایانا، شاهدخت ولز و همچنین سومین نتیجهٔ الیزابت دوم و شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبرا است.

جرج یکی از ثروتمندترین کودکان دنیاست . مراسم ازدواج والدین جرج که بصورت مستقیم از بسیاری از شبکه‌های دنیا پخش شد یکی از پربیننده ترین برنامه‌ها در تاریخ تلویزیون بوده است.

خبرنگاران زیادی بصورت روزانه گزارشات مربوط به این خانواده را منتشر می‌کنند. وقایع مربوط به تولد جرج نیز یکی از پربحث ترین مطالب در رسانه‌های بریتانیا بود.

ابیگیل برسلین

(Abigail Breslin)

ابیگیل برسلین در نیویورک متولد شد مادرش کیم مدیر و پدرش مایکل متخصص ارتباطات، برنامه‌نویس و مشاور بود . برسلین دو برادر بزرگتر به نام‌های رایان برسلین و اسپنسر برسلین دارد که آنها هم بازیگر هستند. برسلین هم‌اکنون با خانواده‌اش در نیویورک زندگی می‌کند.

ثروتمندترین کودکان

ابیگیل کسلین برسلین (Abigail Breslin) کارش را در سه سالگی و با بازی در یک تبلیغ تلویزیون شروع کرد. دو سال بعد او در اولین فیلم سینمایی خود با نام نشانه‌ها (Signs) به کارگردانی ام نایت شیامالان نقش دختر مل گیبسون را بازی کرد، این فیلم به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرد و بازی او تحسین کارشناسان را برانگیخت.

اما نقشی که بیش از هر چیز باعث شهرت و محبوبیت برسلین شد فیلم کمدی درام میس سان‌شاین کوچولو (Little Miss Sunshine) نام داشت. این فیلم در اکران و به نظر کارشناسان یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شد. درخشش ابیگیل در این پروژه باعث شد که او در ده سالگی نامزد جایزه اسکار شده و به عنوان یکی از بهترین بازیگران نوجوان آمریکا شناخته شود.

برسلین در فیلمهای دیگری مثل بدون رزرو، نگهبان خواهر من، سرزمین زامبی‌ها، آگوست اوسیج کانتی و بازی اندر به ایفای نقش پرداخته. ثروت شخصی او ۱۲ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

نیک د آلوسیو

(Nick D’aloisio)

نیک د آلوسیو (Nick D’aloisio) یک برنامه نویس کامپیوتری کم سن و سال اهل لندن است. او از زمانی که تنها ۱۵ سال داشت به عنوان یک کارآفرین اینترنتی شروع به فعالیت کرد. بیشتر شهرت او بخاطر طراحی و ساخت اپلیکیشن iOS ساملی (Summly) است، نیک این اپلیکیشن را در سال ۲۰۱۳ با قیمت ۳۰ میلیون دلار به یاهو واگذار کرد.

روزنامه وال استریت ژورنال به او لقب «مبتکر سال» را داده و در لیست مجله تایم به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نوجوانان دنیا انتخاب شده است.ثروتمندترین کودکان

او در سال ۲۰۱۴ برنده جایزه طراحی اپل در کنفرانس WWDC شد. او در حال حاضر دانشجوی علم و فسلفه کامپیوتر در دانشگاه آکسفورد است. دآلوسیو یکی از جوانترین میلیونرهایی است که تمام ثروتش را شخصا به دست آورده.

ناکس و ویوین جولی پیت

ناکس (Knox) و ویوین جولی پیت (Vivienne) دوقلوهای زوج سابق معروف‌ هالیوودی یعنی آنجلینا جولی و برد پیت هستند. هنگامی که این دو کودک در سال ۲۰۰۸ در بیمارستانی در شهر نیس فرانسه متولد شدند تعداد زیادی از رسانه‌ها بیمارستان را محاصره کرده بودند تا عکسی از آنها منتشر کنند. گفته شده که اولین عکس مربوط به این دو کودک با قیمت ۱۴ میلیون دلار به فروش رسیده است و گرانترین تصویری است که تاکنون خرید و فروش شده است.

با توجه به اینکه آنجلینا جولی و برد پیت از پردرآمدترین بازیگران‌ هالیوودی هستند، به هیچ وجه عجیب نیست که این دوقلوها در لیست ما در رتبه اول قرار داشته باشند. لازم به ذکر است که جولی و پیت در حال حاضر جدا از یکدیگر زندگی می‌کنند.

ثروتمندترین کودکان

آنجلینا جولی در شهر لس‌آنجلس متولد شد. پدر وی جان ویت است و مادرش اصالتی هلندی و فرانسوی کانادایی دارد. برادر وی جیمز هیون نیز بازیگر است. او فعالیت به عنوان مدل را از دوازده سالگی شروع کرد و در شهرهایی مثل لندن و لس‌آنجلس مدل مشهوری شد. آنجلینا در جوانی در کلیپ‌های خوانندگانی چون رولینگ استونز، میت لوف، لنی کراویتز، انتولینو وندیتیو بازی کرد، اولین نقش سینمایی وی در فیلم «هکرها» بود که داستان پنج دانش‌آموز هکر را روایت می‌کند.

آنجلینا جولی از سال ۲۰۰۱ از سوی کمیسریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به عنوان سفیر حسن نیت تعیین شده و با مسافرت به نقاط دورافتاده جهان به فعالیت در زمینه حفظ حقوق آوارگان و پناهندگان مشغول است.

با حضور در کمپ پناهندگان سوری در یکی از شهرهای ترکیه با پناهندگان سوریه‌ای دیدار کرد. وی در مدرسه سازی نیز مشارکت داشته است و قرار است از سال ۲۰۱۷ به ویلیام هیگ وزیر امور خارجه بریتانیا بپیوندد و به عنوان استاد مدعو در دانشگاه اقتصاد لندن دوره‌ای با عنوان «تأثیر جنگ بر زنان» را تدریس کند.

برد پیت پدرش ویلیام الوین پیت، در یک شرکت حمل‌ونقل مشغول به کار بوده و مادرش جین اتا، در مدرسه‌ای به عنوان مشاور کار می‌کرد. برد پیت به همراه خانواده‌اش به اسپرینگفیلد، میزوری مهاجرت می کند

بعد از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، به دانشگاه میزوری وارد شد و در رشته خبرنگاری، با گرایش تبلیغات تحصیل کرد. پیت ببه علت علاقه زیاد به بازیگری ، دو هفته قبل از دریافت مدرکش، دانشگاه را ترک کرده و به شهر لس‌آنجلس می‌رود.

برد پیش از آغاز فعالیت سینمایی، مدتی پیشخدمتی در اغذیه فروشی و رانندگی کرد و حتی در لباسی شبیه به مرغ، برای فروشگاه زنجیره‌ای “El Pollo Loco” تبلیغ می‌کرد.

برد پیت تقریباً از حامیان حزب دموکرات آمریکا است. او برای حمایت از نامزدی جان کری در سال ۲۰۰۴، به دانشگاه میزوری رفت و سخنرانی کرد. در انتخابات سال ۲۰۱۲ نیز از حامیان ریاست جمهوری باراک اوباما بود.

بر طبق اسناد رسمی، برد پیت و آنجلینا جولی تنها در سال ۲۰۰۶ مبلغی حدود ۸٫۵ میلیون دلار را در این مؤسسه خیریه متعلق به خود سرمایه‌گذاری کردند که ۳٫۴ میلیون دلار دیگر در سال ۲۰۰۷ را نیز به آن افزودند.
در سال ۲۰۰۹ مبلغ یک میلیون دلار به بخش حمایت از پناهجویان سازمان ملل اهدا کردند تا صرف آوارگان پاکستانی آواره بر اثر جنگ نظامیان و طالبان شود.

در سال ۲۰۱۰ نیز مبلغ یک میلیون دلار به پزشکان بدون مرز اهدا نمودند تا صرف هزینه‌های کمک‌های پزشکی فوری به بیماران در زلزله هایتی شود.

طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته، تاکنون برد پیت و آنجلینا جولی از محبوب‌ترین زوج‌های هالیوودی محسوب می‌شوند.

آنجلینا جولی تا پیش از آشنایی با برد پیت، یک فرزند داشت. این دو بعد از آشنایی با یکدیگر و در سفری به آدیس آبابا، پایتخت کشور اتیوپی، دختربچهٔ شش‌ماهه‌ای را به فرزندخواندگی خود قبول می‌کنند. نام این دختر بچه زهرا است.

سومین فرزند پیت و جولی، حاصل رابطه این دو است و در نامیبیا متولد شده. نام فرزندشان را شیلو نهادند. بعد از تولد این کودک، پیت تأیید کرد که پاسپورت صادر شده برای وی متعلق به کشور نامیبیا خواهد بود. پ

یت و جولی تصمیم گرفتند که اولین عکس از این نوزاد خود را به فروش برسانند. حقوق این تصویر در آمریکای شمالی به مبلغ ۴٫۱ میلیون دلار به فروش رسید و همین تصویر برای کشور بریتانیا با مبلغ ۳٫۵ میلیون دلار، توسط یک مجله انگلیسی خریداری شد. پول‌های بدست آمده نیز به سازمان‌های خیریه‌ای که برای کودکان آفریقایی فعال بودند اهدا کردند.

در  ۲۰۰۷، جولی پسر ۳ ساله‌ای را که اهل کشور ویتنام است به فرزندخواندگی قبول می‌کند.

جولی در ۱۲ ژوئیه ۲۰۰۸ و زمانی که در فرانسه حضور داشت، یک فرزند پسر (به نام ناکس) و یک دختر (به نام ویوین) را به دنیا می‌آورد.

این بود ماجرای فرزندان میلیونر و شاید میلیاردان آینده دنیا اما مرور کوتاه زندگی این افراد مشخص نمود باید از نبوغ و فرصت های خدادادی بهره برد تا آینده خود و فرزندانمان را تضمین نماییم.

هرچند این افراد و ثروت هایشان ملاک خوشبختی و سعادتمندی ایشان نیست اما برای ما درسی را به همراه دارد که خواستن توانستن است همانطور که در قران کریم نیز ذکر شده است وَ أَنْ لَیْسَ لِلْإِنْسانِ إِلاَّ ما سَعی‏ (و اینکه برای انسان جز آنچه تلاش کرده چیزی نیست.)

بهترین ثروت تلاش انسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *