تصادف

تصادف جت و بوئینگ در فرودگاه موجب وحشت مسافران شد

تصادف ناگهانی دو هواپیمای جت و بوئینگ در خطوط هوایی دلتا، پرواز صدها مسافر را در فرودگاه «جان اف کندی» آمریکا لغو کرد.

به دلیل برخورد هواپیمای جت خطوط هوایی دلتا با بوئینگ ۷۵۷،در فرودگاه بین المللی «جان اف کندی» آمریکا،صدها مسافر از پرواز خود جا ماندند.

بر اساس گزارش های دریافتی، تصادف هواپیما ابتدا موجب تکان شدیدی شد به طوری که مسافران را وحشت‌‌زده کرد.

این اتفاق در حالی رخ داد که بوئینگ ۷۵۷ روی باند فرودگاه مستقر و آماده پرواز بود و تعداد ۱۲۱ مسافر و ۹ خدمه در هواپیما حضور داشتند که با کمک امدادگران، هواپیما را تخلیه کردند.

به گفته مأموران برج مراقبت، خلبان جت متوجه هشدارهای بوئینگ از پشت سر نشده و چندبار به بال هواپیما برخورد کرد که موجب ایجاد آسیب‌های جدی شد.

فرودگاه جان اف کندی از شهرت و ویژگی خاصی در غرب برخوردار است به همین جهت بروز حوادث هوایی در آن انعکاس رسانه ای بیشتری دارد.

یک فرودگاه بین‌المللی بزرگ است که در منطقهٔ کویینز شهر نیویورک قرار دارد و در فاصلهٔ ۲۰ کیلومتر جنوب‌شرق منهتن جنوبی واقع شده‌است.

این فرودگاه، با جابه‌جایی ۵۶٬۸۲۷٬۱۵۴ مسافر در سال ۲۰۱۵ میلادی، پررفت‌وآمدترین فرودگاه ایالات متحدهٔ آمریکا بر پایهٔ جا به‌ جایی مسافران بین‌المللی ، پنجمین فرودگاه پررفت‌ و آمد در ایالات متحده در مجموع و پررفت ‌و آمدترین فرودگاه در نیویورک محسوب می‌شود.

بیش از ۹۰ شرکت هواپیمایی به ۶ قارهٔ جهان از این فرودگاه پرواز انجام می‌دهند.

فرودگاه جان اف کندی دارای ۶ ترمینال مسافربری و ۴ باند فرود است و قطب شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز و دلتا ایرلاینز است و پایگاه عملیاتی اصلی جت‌بلو محسوب می‌شود.

این فرودگاه در سال ۱۹۴۸ میلادی تحت عنوان فرودگاه بین‌المللی نیویورک افتتاح شد اما در سال ۱۹۶۳ میلادی، به‌یاد جان اف. کندی، رئیس‌جمهور ایالات متحدهٔ آمریکا که ترور شده‌بود، به فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی تغییر نام یافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *