بی ام و

بی ام و شاسی بلند قدرتمند

بی ام و ، شاسی بلندهای خود را با حرف ایکس و در سری‌های مختلف تولید می‌کند. X5 استاندارد که از کارخانه بیرون می‌آید، دارای یک موتور ۶ سیلندر خطی توربو شارژ شده با بیشینه خروجی ۳۰۰ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۴۰۰ نیوتن‌متر است.

یک گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته با سیستم Xdrive، به راننده اجازه می‌دهد پشت فرمان این خودرو، بتواند روی زمین خیس و سر پیچ با خیال راحت و با سرعت بالا حرکت کند.

بی ام و از این خودرو نسخه‌ی M را ارائه کرده است که بیش از پانصد اسب بخار قدرت دارد. با یک موتور ۴.۴ لیتری هشت سیلندر خورجینی با دو عدد توربوشارژر و خروجی ۵۷۰ اسب بخاری، قیمت این خودرو کمی بیش از صد هزار دلار است.

هرچند هنوز این قیمت زیاد محسوب می‌شود اما در قیاس با دهه‌ی اخیر که برای مثال یک فراری F430 با ۴۸۳ اسب بخار خروجی، حدود ۲۰۸ هزار دلار قیمت داشته، متوجه می‌شویم که چقدر X5 خرید معقول و مناسبی است.

خودروهای پرقدرت‌تری مثل مرسدس C63 AMG، شورولت کامارو ZL1 و آلفارومئو جولیا، بیش از پانصد اسب بخار قدرت دارند و قیمت آن‌ها زیر ۷۵ هزار دلار است.

X5 علاوه بر قدرت زیاد، فضای مناسب برای پنج سرنشین بزرگ‌سال، سیستم‌ X Drive و یک صندوق بار بزرگ دارد؛ پس نه‌تنها در ۴ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت می‌رسد، بلکه می‌تواند خودرویی برای یک خانواده‌ی مدرن باشد.

بسیاری از علاقه‌مندان بی ام و سری M معتقدند که X5 برای «M بودن» بسیار حجیم و سنگین است؛ اما خیلی سخت است خودرویی که هم می‌تواند آخر هفته با خانواده‌تان را به‌خوبی رقم بزند و هم در هنگام تخته گاز خیلی از خودروهای اسپرت را شرمنده کند، دوست نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *