بهترین پیشرانه

بهترین پیشرانه خودرو سال متعلق به فراری است

بهترین پیشرانه خودرو سال ۲۰۱۷ متعلق به فراری ۴۸۸ است. فراری ۴۸۸ GTB با پیشرانه‌ی سال، ۳.۹ لیتری قدرتی برابر با ۶۶۰ اسب بخار را به لطف استفاده از فناوری توربوی دوگانه، گشتاور ۷۶۰ نیوتن‌متر تولید می‌کند. با توجه توانایی‌های فنی ایده‌آل در فراری ۴۸۸ GTB، میانگین مصرف سوخت ۱۱.۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر فراتر از انتظار است.

فراری ۴۸۸ GTB برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ۳ ثانیه زمان احتیاج دارد و ظرف ۶.۴ ثانیه به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. سرعت بهترین پیشرانه ساخته شده در سال ۲۰۱۷ را بر۳۳۰ کیلومتر در ساعت محدود نموده اند تا هیجان رانندگانش را کنترل کنند.

عرضه این خودرو و با برند معروف فراری ایتالیا قطعا برای مشتریانش هزینه ای قابل توجه در بر خواهد داشت. قیمت فراری ۴۸۸ GTB  از ۲۵۰هزار دلار به بالا تعیین شده است.

هر چند این خودرو مصارف شهری ندارد و بیشتر جنبه اسپرت و ورزشی آن قابل توجه است اما تکنولوژی بکار رفته در آن در صنعت خودرو متمایز است.

خودرو سازان دیگر ایتالیایی نیز در عرصه های مختلف از جمله طراحی بدنه و بخش های مختلف اتومبیل سرآمد این صنعت هستند. حتی در تولید انبوه خودرو فیات در دنیای وسایل نقلیه حرف های زیادی دارد و یا آلفارومئو ترکیبی از فناوری و طراحی جذاب خودروهایی میان رده و حتی اسپرت با کیفیتی تولید می نماید.

لذا می توان این گونه نتیجه گرفت وجود کارخانجاتی همچون فراری موجب ارتقای جایگاه صنعت خودرو در ایتالیا و ایجاد انگیزه برای دیگر خودرو سازان این کشور برای رقابت در این صنعت است. این روند در جسارت طراحی و عرضه خودروهای ایتالیایی به خوبی می توان مشاهده نمود. امیدواریم خودروسازان ایرانی نیز به زودی از خواب زمستانی بیدار شده و بدون اتکا بر مونتاژ خودروهای بی کیفیت با بهره گیری از دانش فنی متخصصین ایرانی داخل و خارج از کشور از صد ما نمی توانیم عبور نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *