افسر

افسر نیروی انتظامی سلبریتی مشهور

لیال عبود خواننده لبنانی که  در روستای کنیسه صور در جنوب لبنان و در سال ۱۹۸۲ متولد شد. والدین او منیر و مریم هستند و سه برادر و شش خواهر دارد. آوازخوانی را در ۲۰۰۱ را آغاز کرد و در ۲۰۰۷ آلبوم «در اشتیاق» را خواند که به شهرت او انجامید.

عبود که افسر پیشین نیروی انتظامی داخلی لبنان می‌باشد، ادبیات انگلیسی را در دانشگاه لبنان و ترجمه را در دانشگاه عربی بیروت خواند و نیز در دانشگاه آمریکایی علوم و فناوری تحصیل نمود.

نخستین بار در دوره‌های ۲۰۰۱–۲ برنامهٔ استدیو الفن به عنوان مسابقه‌دهنده شرکت کرد. شهرت او در موسیقی با انتشار آلبوم اولش فی شوق در ۲۰۰۷ شکوفا شد.

عبود به لهجه‌های گوناگون عربی می‌خواند، به برگزاری موسیقی فولکوری لبنانی و کنسرت‌های تابستانهٔ داخلی‌اش شهرت دارد و عضو خواننده در انجمن هنرمندان حرفه‌ای لبنان است.

لیال در تلویزیون برای اولین بار در برنامه استودیو آرت به عنوان یک رقابت از جنوب لبنان در رقابت های 2001 و 2002 ظاهر شد.

او در بسیاری از کافه ها و رستوران ها در بیروت آواز خواند و سپس با نوازندگان مانند ریچارد نجم ، تونی آبی کرام و سالوم سلیمان ادامه داد .

اولین آلبومش در شاوک در اواخر سال 2007 منتشر شد. در مصاحبه ای با مجله مصری، او گفت: “موسیقی زندگی من است!”
لیال تحت تأثیر کارهای هنری عمار الشریعی ،بلیغ حمید و صباح است و از آن ها به عنوان “ایده آل های من در کار هنری ” نام می برد.

در سال 2016 فردی از عکس های وی سو استفاده کرد که در فضای مجازی برای حواشی زیادی را برای عبود در پی داشت هر چند که در نهایت با دخالت دادستان لبنان  مورد پیگرد قانونی قرار گرفت و با متخلف برخورد شد.

ظاهرا در فاصله سال های 2009 تا 2017 چند مورد عمل زیبایی و پلاستیک بر روی صورت و پیکرش داشت

لیال در اظهاراتش خود را مقید به مسائل شرعی و انجام فرائض دینی می داند و علاقه زیادی به قرآن خواندن و ماه رمضان دارد. او در ماه مبارک رمضان کنسرت اجرا نمی نماید و می گوید: “اما من شخصا فکر می کنم که ماه مبارک رمضان در خانه ها برکت و رحمت و تکریم و ایمان را به ارمغان می آورد .

عبود برای جبهه مقاومت و حزب الله لبنان احترام خاصی قائل است و خود را میهن پرست می داند و معتقد است چه زمانی که نظامی بوده و چه امروز که هنرمند است برای میهنش گام برداشته است.

لیال عبود در شانزده سالگی یعنی در سال 1998 ازدواج کرد ولی به خاطر علاقه زیادش به خوانندگی با داشتن یک فرزند پسر بنام گاد در سال 2005 از همسرش متارکه نموده ولی همواره نسبت به وی احترام زیادی قائل هست.

عبود طی سال های فعالیت هنری اش بارها در جشنواره ها ومسابقات موسیقی برنده جوایز متعددی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *