اختراعات

اختراعات خاطره انگیز

برخی از اختراعات با گذشت زمان، امروزه دیگر کاربردی در زندگی انسان ندارند، هر چند در گذشته به عنوان اختراعات کارآمد به کمک بشر آمده اند.

تا سال 2020 دیگر برخی از اختراعات بشر، کاربردی نخواهند داشت و به طور کل از زندگی انسان حذف خواهند شد. به طور مثال، می توان به مجله های چاپی، دستگاه فکس یا حتی دوربین های دیجیتال اشاره کرد.

روزنامهبا رشد فناوری های ارتباطی و فضای مجازی در عصر سرعت که همه اخبار در لحظه در اختیار کاربران قرار دارد، دیگر کسی روزنامه کاغذی نمی خرد و همه سر در گوشی های هوشمند خود در لحظه اخبار را می خوانند.

باجه تلفن عمومیاین دستگاه های تلفن عمومی امروزه هم فقط در اماکن خاص مورداستفاده دارد و در آینده نه چندان دور هم به طور کامل از چرخه تولید خارج خواهند شد. روزگاری مردم شهر و روستا در صف می ایستادند تا با اقصی نقاط شهر و کشور و یا جهان تماس صوتی از طریق این باجه ها برقرار کنند و لذت شنیدن صدای بستگان و خانواده هاشان را لمس کنند.

دوربین عکاسیوقتی موبایل هایِ همیشه در دسترس، دوربین های باکیفیتی دارند، چرا باید وسیله ای اضافه تر با خود به این طرف و آن طرف حمل کرد؟ مگر شما بخواهید عکاسی حرفه ای داشته باشید و لنزهای فعلی تلفن همراه تان هنوز نتوانند دستی زوم لازم را انجام دهند هر چند شرکت های تولید موبایل با ابزارهای جدید جانبی خود در تلاشند این نقص عکاسی حرفه ای را هم مرتفع نمایند.

فلش مموریبا وجود سیستم ذخیره ابری، فلش ها نیز در آینده به خاطره ها خواهند پیوست شاید اینگونه دسترسی شما به اطلاعات فرای تصور شود هر جا که نیاز به محتوای شخصی خود دارید در دسترس تان باشد ولی مخفی کاری و پنهان داشتن اسرار سخت تر شود

نقشه کاغذیدر حال حاضر هم تقریبا هیچ اثری از نقشه های کاغذی دیده نمی شود، اما تا سال ۲۰۲۰ بدون شک اصلا وجود نخواهند داشت. ابزار روی تلفن همراه و خودروها دیگر نقشه خواندن و جستجوی آدرس و مسیر به راحتی نگاه کردن به تلویزیون و تغییر کانال های آن شده است.

شارژرکابل شارژ گوشی و تجهیزات برقی نیز در حال تغییر و رفع محدودیت ها است. شارژرها نیز به سمت بی سیم شدن در حرکت هستند و به زودی سیم های اطراف ما کاسته خواهند شد . این تغییر به اینجا ختم نمی شود به زودی سیم های هدفون و هندزفری هم رخت خواهند بست .

گذرواژهبا وجود فیس‌آی‌دی و حسگرهای تشخیص اثر انگشت و موارد مشابه، دیگر نیازی به تایپ رمز عبور در آینده وجود نخواهد داشت هر چند همچنان مراکز امنیتی و محیط های کاری باید این فناوری را نگهدارند اما مصرف روزمره آن به شدت کاسته خواهد شد.

کلیددر آینده دیگر هیچ کلید فیزیکی ای را روی موبایل ها شاهد نخواهیم بود این امر امروز به شدت از طرف توسعه دهندگان و تولید کنندگان تلفن همراه در دستور کار است. تا ما را از لذت فشردن دکمه ها محروم کرده و فقط لمس صفحات را داشته باشیم.

ساعت زنگ داردر حال حاضر هم این ساعت ها فقط جنبه تزئینی دارند روزگاری صدای زنگ های بلند و مستمر این ساعت های شماته ای صبح را نوید می دادند

همان طور که از دوره چاپار  و تلگراف انسان ها به عصر ارتباطات دور رسیده اند امروز به دوره ای پا نهاده ایم که دنیا را دهکده کوچک ارتباطی نموده است و فاصله زمانی و مکانی را در نوردیده است و باید ابزاری را که روزی کارآمد و محبوب بود برای تجدید خاطره به موزه ها بسپاریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *